Магазин

Фото: Северина со гламурозен новогодишен стајлинг

Фото: Северина со гламурозен новогодишен стајлинг

Хрватската пеачка Северина Вучковиќ за дочекот на Новогодишната ноќ настапи во Пореч, а својот новогодишен стајлинг го сподели со своите следбеници на Инстаграм.

Убавата Севе се одлучила за елегантен балски фустан со потпис на „Долче и Габана“ кој го дополнила со омилениот детаљ – златна круна на главата. Пејачката под фотографиите од својата новогодишна сесија напишала:

„Подготвена за новогодишната ноќ“ – додека нејзините фанови го пофалиле изборот на нејзината тоалета споредувајќи ја со кралица.

severina severina1