Бразил2014

Фото: Шакира го затвори Мундијалот во Бразил

Фото: Шакира го затвори Мундијалот во Бразил

Светската ѕвезда Шакира го затвори фудбалскиот Мундијал во Бразил. Таа за време на својот настап ја изведе песната „Dare“ на Маракана.

10463014_947847205231127_188834087299755878_n

10492029_947847185231129_4135428247324606492_n

Трофејот на Маракана го однесе супермоделот Жизел.

10511298_947847231897791_9055712847812589339_n

Со церемонијата им се оддаде почит на најголемите фудбалски вредности како слобода, солидарност, страст и разновидност.

10526070_947847195231128_1876820502204956003_n

На затворањето настапи и Карлос Сантана.

10491192_947847201897794_2797180578451722354_n

Во завршната церемонија учествувале повеќе од 400 луѓе.

10547559_947847215231126_458798793058763506_n

10411307_947847198564461_1083017477610811598_n

10384192_947847188564462_1383471963227776709_n