Магазин

ФОТО: Шерон Стоун им пркоси на годините

ФОТО: Шерон Стоун им пркоси на годините

Холивудската актерка е на прагот на 60-тата година од животот, а сепак изгледа мошне младо.

Таа успева и понатаму да не остави без здив со својата феноменална фигура, на која би можеле да и позавидат и голем број нејзини помлади колешки.

sheronnn_1

Во што е нејзината тајна?

Светските медиуми пишуваат дека таа практикува мошне едноставен режим.

Sharon Stone Looks Stunning in Black Front Zipper Mini Dress & Platform Heels at LAX

 

По утринското чистење на лицето, актерката секое утро користи крема за заштита од сонце и често сака да ужива во топла купка за ги прочиси порите.

Исто така, таа мошне ретко користи шминка.