понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Шилегов бистри политика од Грција

petre-silegov-500

Последни вести

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов во желба да напише нешто против власта, практично откри дека се наоѓа во Грција, и дека од таму бистри политика за состојбите во Македонија, пишува Журнал.

Шилегов заборавил да го исклучи автоматскиот Фејсбук локатор кој покажа дека портпаролот на опозициската партија бил на викенд во Грција.

Откако Шилегов приметил, го избриша самиот пост и направи пу пу неважи. Она што е очигледно, е дека и Петре Шилегов е љубител на Грција и често оди таму, исто како и неговиот партиски шеф Заев за кого се откри дека поседуваат фамилијарна хациенда на грчкото море на Халкидики.

Најчитани вести