Македонија

Фото: Што остана од Аудито од синоќешната сообраќајка?

Фото: Што остана од Аудито од синоќешната сообраќајка?

Во синоќешната стравотна сообраќајка која ја потресе скопската населба Аеродром, возило „ауди А3“ беше целосно уништено откако со голема брзина се заби во бандера од улично осветлување.

Сообраќајката се случи синоќа, околу еден часот по полноќ, на крстосницата од булеварот „Јане Сандански“.

soobrakjajka-aerodrom-02_thumb_medium500_334

soobrakjajka-aerodrom-04_thumb_medium500_334

audi-1