вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Што пишуваат српските медиуми за Елена Ристеска?

ris1

Последни вести

Елена Ристеска, која е дел од најновата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“ вчеравечер го имаше својот прв настап и со својот изглед и глума ги остави сите без текст.

Таа ја имитираше сексапилната хрватска пејачка Северина и нејзиниот хит „Уно моменто“, по што доби одлични коментари.

ris.jpg500

Таа ја фасцинираше македонската публика, но и српските медиуми со одушевување пишуваат за нашата Елена. Употребија само пофални зборови и велат дека не постои маж кој останал рамнодушен на нејзиниот настап.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести