петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

ФОТО: Силен ветер во Скопје, згмечен автомобил

Невреме во Скопје

telegraf1

Поврзани вести

Силен ветер почна да дува во Скопје во попладневните часови.

На фотограии кои ги објави Телеграф од улицата Франц Прешерн во скопската населба Влае се гледа како автомобил буквално е згмечен од дрво кое паднало како последица на силниот ветар.

(Фото: /Читател/Телеграф.мк)

фото: telegraf.mk

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести