петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

ФОТО: Силниот ветер корнеше дрвја и покриви во Гевгелија

1

Поврзани вести

Ветрот кој достигна брзина од 80 километри на час предизвика голема материјална штета во Гевгелија.

Оштетен бил новопоставениот покрив на градската гимназија, како и покривите на неколку објекти и индивидуални куќи.

2

3

4

 

Фото: МКД.мк 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести