Балкан

ФОТО: Силно невреме го сардиса Белград

ФОТО: Силно невреме го сардиса Белград

Силно невреме со обилни врнежи и силен ветер вчеравечер го зафати Белград.

4-500

Небото над Белград, како што пренесуваат тамошните медиуми, целосно се затемнило пришто изгледало како да е споено со земјата. Според податоците наврнало големо количество дожд, кое е над просекот за овој дел од годината, односно наврнало 20 литри дожд на метар квадратен.