четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Силно невреме го сардиса Белград

2-500

Поврзани вести

Силно невреме со обилни врнежи и силен ветер вчеравечер го зафати Белград.

4-500

Небото над Белград, како што пренесуваат тамошните медиуми, целосно се затемнило пришто изгледало како да е споено со земјата. Според податоците наврнало големо количество дожд, кое е над просекот за овој дел од годината, односно наврнало 20 литри дожд на метар квадратен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести