петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

ФОТО: Силно невреме во Демир Хисар

nevreme

Последни вести

Силно невреме проследено со пороен дожд, грмежи и силен ветер попладнево го зафати регионот на Демир Хисар.

Поради големата количина на дожд која наврна за само 20 минути главните улици се претворија во реки, а делови на градот се без електрична енергија.

Најчитани вести