петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ФОТО: Силно невреме во Дубровник, громови удирале во куќи и рушеле стебла

11111

Поврзани вести

Силно невреме проследено со дожд, ветер, град и силни грмежи вчера го погоди Дубровник.

Грмежите не само што биле силни, туку и често удирале по градот, во куќите и стеблата, пренесуваат хрватските медиуми.

dubrovnik

Градот бил со големина на грашок, а според податоците на Метеоролошката станица во Дубровник, за само два часа наврнало 91 литар дожд на метар квадратен.

222

Според информациите дубровачките пожарникари имале три интервенции на испумпување на поплавените објекти.

Ударите од гром предизвикале и пожар кој набрзо бил изгаснат.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести