Македонија

ФОТО: Силно невреме во Охрид

ФОТО: Силно невреме во Охрид

ohrid-nevreme1-500Силно краткотрајно невреме пропратено со поројни врнежи од дожд и грмотевици попладнево го зафати охридскиот регион, пишува Ohridnews.

За петнаесеттина минути улиците низ градот и паркинзите пред станбените згради се исполнаа со вода.