петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 49

ФОТО: Силно невреме во Охрид

ohrid-nevreme-500

Поврзани вести

ohrid-nevreme1-500Силно краткотрајно невреме пропратено со поројни врнежи од дожд и грмотевици попладнево го зафати охридскиот регион, пишува Ohridnews.

За петнаесеттина минути улиците низ градот и паркинзите пред станбените згради се исполнаа со вода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести