четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

(ФОТО) Силно невреме во Скопје

d1

Последни вести

Попладневно Скопје го зафати силно невреме.

Како што најавија од УХМР, денска времето  ќе биде променливо облачно, попладне со зголемена облачност и нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи.

d  d2 d4

Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер, а дневната температура ќе достигне до 28 Целзијусови степени.

Посвежо време со повремени врнежи од дожд ќе се задржи до крајот на неделава.

Најчитани вести