сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Силното невреме ја потопи Хрватска

10

Поврзани вести

Силното невреме предизвика вистински хаос во Хрватска. Силниот ветер рушел се пред себе, корнел дрва и уривал покриви на куќи. Поплавени се голем број градови, а оштетени се и десетици автомобили. Погледнете…

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести