недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Фото: Симеон го зафати Скопје

4poplava500

Последни вести

Главниот град во моментов е под вода. Критичните подрачја, како подвозниците, при секоје нервреме се поплавени. Во центарот на градот сообраќајот се одвива отежнато. Голем дел од улиците се под вода, но не само булеварите, туку и споредните.

Циклонот познат како Симон, во моментов е во главниот град

Ова е Скопје во моментов:

5poplava500

poplava500

1poplava500

4poplava500

10384802_10204762811058294_3812182899747914995_n

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести