недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Сите погледи беа вперени во нив

Ronaldo_shayk

Последни вести

Нивното ретко појавување во јавноста неможеше да помине незабележано, а убавата Русинка дојде за да го поддржи својот вереник.

Убавата манекенка Ирина Шајк пристигна во Мадрид за да го придружува Кристијано Роналдо на гала вечерта по повод Професионалната фудбалска лига за 2014-та година.

Двојката ретко се појавува заедно на црвениот тепих. Манекенката облечена во црвена тоалета го привлече вниманието на сите, но и Роналдо беше доста елегантен.

-Ова за мене е голема вечер. Добив награда за најдобар напаѓач, најдобар гол и за најдобар фудбалер на сезоната и многу сум среќен, порача Роналдо на социјалните мрежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести