петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ФОТО: Скандалот продолжува – објавени нови слики од професорката

skandal

Последни вести

Професорката која предава во неколку средни училишта во Врање се најде во центарот на скандал откако на Фејсбук беа нејзини разголени фотографии.

Скандалот поради кој таа би можела да ја изгуби работата, изби откако приватна фотографија се појави на Фејсбук профилот, а нејзините ученици почнале масовно да ја исмејуваат.

Некои ја бранат, велејќи дека и таа има право да има приватен живот, а на други пак, им се гади и сметаат дека таа повеќе не треба да работи во училиште.

Директорите на училиштата во кои таа работи одбиле да го коментираат случајот.

Четириесет и седумгодишната Сузана Алар тврди дека разголените фотографии се обична фотомонтажа, за која се искористени фотографии од нејзиниот мобилен телефон, кој го загубила .

Набрзо по тоа таа заминала на боледување.

-Не сум во состојба да го поднесам целиот притисок на кој сум изложена. Сите фотографии се монтирани. Против мене нема да има дисциплинска постапка. Не сум способна да работам, м боли главата! Во шок сум, не можам повеќе ниту да зборувам. Ќе се вратам на работа кога ќе закрепнам, рекла таа.

Набрзо се појави нова фотографија на која наводно таа се наоѓа во чамец со гол маж. Дали станува збор за фотошоп проценете сами…

Новата фотографија погледнете ја на следната страница.

Најчитани вести