петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ФОТО: Скопје доби нов кружен тек

kruzengorce3-500

Последни вести

Минатата година официјално започна изградбата на кружниот тек на „границата“ меѓу општините Карпош и Ѓорче Петров како и проширувањето на улицата кон црквата Свети Петар и Павле, пишува Скопје инфо.

kr1

Кружниот тек ќе располага со две коловозни ленти и средишно зеленило. Со ова проект ќе се зголеми протокот на сообраќајот кој се одвива од општина Карпош кон општина Ѓорче Петров.

kr2

Фото: Skopjeinfo.mk

Најчитани вести