недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Скопскиот плоштад преполн, масовна поддршка за Иванов и ВМРО-ДПМНЕ

И покрај не баш поволните временски услови, реки од народ го преплавија скопскиот плоштад во поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Ѓорге Иванов.

poln

Поврзани вести

poln-4Започна големиот митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. И покрај не баш поволните временски услови, реки од народ го преплавија скопскиот плоштад во поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Ѓорге Иванов.

 

 

 

poln-7

Владејачката партија покажува што значи народ и потврдува дека ужива убедливо најголема доверба кај македонските граѓани, доверба која се очекува да биде преточена во двојна победа на 27-ми април.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести