понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ФОТО: Скот ја замени Кортни Кардашиан со тинејџерка

skot500

Последни вести

Триесет и двегодишниот Скот Дисик, кој е поранешен маж на Кортни Кардашиан има нова девојка – осумнаесетгодишната Линдзи Врчковник, модел од Торонто.

Тие се забавуваат неколку недели, а папараците ги уловија во Мајами.

Девојката штотуку завршила средно образование и е се уште тинејџерка!

1skot500

И додека Скот, кој има 3 деца со Кортни, се забавува со Линдзи, Кортни самува, судејќи по фотографијата која ја објави на Инстаграм.

2skot500

3skot500

4skot500

5skot500

Најчитани вести