среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Слатката дружба на бебе и куче

kuceee

Поврзани вести

Не попусто се вели дека кучето е најдобар пријател на човекот, а судејќи според фотографиите, овие две слатки души ќе бидат најдобри пријатели цел живот.

Мајка сподели прекрасни и емотивни фотографии од нејзиното новороднче и милениче.

Special friends: In a post shared on Monday, Prolificsalo wrote: 'We just had a new baby two weeks ago. My dog has decided that she is his and stays as close as he can to her at all times'

Според неа, бебето е старо само две недели, а прекрасната Зеро, куче од расата „шиба ину“ се грижи за неа како да и е постара сестра.

Guardian: Whether River is napping, being cradled or having her diaper changed, Zero is never very far away

Мајката напишала дека кучето и бебето се неверојатно блиски, таа постојаное околу неа, дури и кога спие и ја бањаат.

Inseparable: One of the pictures shows River napping on the floor, with Zero curled up right next to her

Attentive: Zero gazes lovingly at River while she lies down near some toys, oblivious to her watchful protector

Animal instinct: Prolificsalo's post has had 1,534 responses since it was shared on Monday, with many commenters writing that their dogs behaved in similar ways with their children

Loyal pets: Zero is one of two litter mates owned by Prolificsalo and her husband; his sister's name is Ichi

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести