четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

ФОТО: Слатко детенце кое ги смири руските и украинските војници

deteukraina

Поврзани вести

Детската љубов и детската игра не знаат за војни, закани и опасност. Ова мало момченце сакајќи да си поигра се прошета меѓу кордонот војници на Крим.

Несвесен за она што се случува околу него малечкиот го влече своето камионче зад грбот на руските војници.

15

Во средбата со рускиот специјалец делувало како и двајцата да се затекнати и помалку збунети…

djecak-pomirio-dvije-armije-2

По играта, се вратил во прегратките кај тато, овие фотографии станаа хит на социјалните мрежи.

djecak-pomirio-dvije-armije-3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести