среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Слепиот мајстор на трикови со карти

trikkarti

Последни вести

Има многу мајстори на трикови со карти, но Ричард Тарнер е посебен, бидејќи тој е слеп, но мошне успешно ја мами публиката со своите карти и неверојатни трикови.

Ричард прави трикови со карти од седумгодишна возраст и  никогаш не губи во игра со карти.. За да стане толку вешт, Ричард вежбал 10-20 часа секојдневно.

Ричард немал лесен живот. Тој започнал да го губи видот на возраст од девет години и секогаш бил потценуван од соучениците. Тој имал проблеми и со дрогата и алкохолот. Но, ниту една од овие пречки не застанала на патот на неговата страст.

Тоа  што го прави Ричард толку добар е неговото посилно чувство на допир кое го добил откако го изгубил видот. Неговите вештини денес ги користи за забавување на останатите наместо за играње за пари. Тој гостувал во многу познати емисии, а накратко се појавува и во филмот на Бред Пит, „Дрвото на животот“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести