сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

ФОТО: Слетале од автопат и се забиле во куќа

Двајца мажи настрадаа во тешка сообраќајна несреќаво Окуќани во Хрватска. Како што соопштуваат тамошните медиуми сообраќајната несреќа се случила синоќа околу 23.10 часот.

kola-kukja-hrvatska

Поврзани вести

Двајца мажи настрадаа во тешка сообраќајна несреќаво Окуќани  во Хрватска. Како што соопштуваат тамошните медиуми сообраќајната несреќа се случила синоќа околу 23.10 часот.

kola-kukja-hrvatska-2

Деветнаесетгодишниот возач додека се обидел да го претекне автомобилот пред него, поради неприлагодена брзина загубил контрола над возилото и слетал во канал, удрил во бетонски ѕид, а потоа автомобилот продолжил да се превртува и удрил во куќа.

kola-kukja-hrvatska-1

На местото на несреќата животот го загубиле 19-годишниот возач на автомобилот и 34-годишниот сопатник.

Најчитани вести