сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Слон се прошета низ улиците на Белград

slonnnn_1

Последни вести

Низ улиците во Белград се појави еден огромен гостин. Како што се гледа на фотографиите, вчера попладне жителите на Белград можеа да го забележат огромниот слон кој се возеше на отворена приколка, врзана за автомобил.

slonnn_2

Српски „Курир“ пишува дека засега нема информации каде се упатил овој прилично голем гостин, ниту од каде дошол, па се претпоставува дека е член на циркус и дека за него оваа ситуација не е невообичаена.

Најчитани вести