среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

ФОТО: Смртта никогаш не била посекси!

B66LCojIYAAabNl-800x600_c

Последни вести

Нема ништо без добар маркетинг, велат од едно погребално претпријатие од Шабац.

Фирмите во Србија се трудат да бидат секогаш креативни на полето на маркетингот, некогаш тоа е и болно и мошне бизарно, но овој календар за 2015 година на погребалната фирма од Шабац сите ги оставил зачудени со својот изглед и дизајн, пишува порталот Шабац.

aaaaaa

Календарот изобилува со разголени и провокативни девојки кои позираат покрај ковчези.

Судејќи според коментарите, впечатоците се поделени: за едни идејата е бизарна, а според другите тоа е одличен маркетиншки потег.

Најчитани вести