четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Снег кај Стража

straza

Последни вести

Mакедонија денес е покриена со снег.

Најголема снежна покривка има кај преминот „Стража“ на патот кон Кичево.

Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинските превои Стража и крак Маврово-Дебар поради врнежи од снег.

zidsoob22

Фотографиите се превземени од Фејсбук страницата „Ѕид на сообраќајниот срам“.

Најчитани вести