недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ФОТО: Снег на Попова Шапка

sapka

Поврзани вести

Нестабилното време и ниските температури што го зафатија регионот придонесоа да падне првиот снег на Попова Шапка.

Инаку, времето во Македониоја ќе биде променливо и свежо со локални врнежи од дожд. Минималната температура ќе биде до 8 степени, а максималната до 21 степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести