вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ФОТО: Снежна покривка на Попова Шапка

popova-sapka500

Поврзани вести

Снегот што изминатите денови паѓаше на повисоките места во западна Македонија формира снежна покривка на планината Попова Шапка.

На фотографијата објавена денеска на социјалната мрежа Фејсбук може да се види дека на Попова Шапка наврнало неколку сантиметри снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести