четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

ФОТО: Снежна прекривка на Маврово

mavrovo

Последни вести

Тенка прекривка од снег утрово го избели Маврово. Слабите врнежи од снег, сепак, беа доволни за првиот слој од овогодинешниот снег кој во Маврово, Стража, Плетвар, Крушево и Делчево падна и пред почетокот на календарската зима.

Ски-сезоната хотелиерите и угостителите очекуваат да започне на 25 декември, до кога се очекува доволно висока прекривка за уживање во овој зимски спорт. Картите за ски-лифтовите веќе се во продажба.

 

Најчитани вести