петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ФОТО: Со овие фотографии се редефинира „природната“ женска убавина

vlakna pod pazuvi

Поврзани вести

Фотографиите покажуваат колку влакната под пазувите се стигматизирани, бидејќи ретко може да се види жена која што редовно не ги отстранува од своето тело.

olivia murphy

Фотографот Бен Хопер од 2007-ма година работи на проект „природна убавина“. Преку серија фотографии ја претставил женската убавина како предизвик кој се претставува преку модната и козметичката индустрија.

ruby bird

„Кога созреав како човек и уметник сфатив дека овие влакна ми се допаѓаат“, рекол Хопер за „Хафинтон пост“.

emilia bostdt

slant array

cassie tsura

ayan mohamed

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести