недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Со среден прст им испратија јасна порака!

aaaaaa

Поврзани вести

Оваа фотографија можеби нема да ги смири тензиите меѓу Русија и Украина, но сигурно е доказ дека љубовта ги преминува сите граници.

Фотографијата осамна на руската социјална мрежа Вконтакте.

Не е познат идентитетот на момчето и девојката на сликата, но тие со бакнеж и со среден прст испратија јасна порака за тоа што мислат за актуелната ситуација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести