недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Фото: Соларно бротче за разгледување на Преспанското езеро во Пустец

10846444_10205319331645631_1449215573420258676_n

Последни вести

Едмонд Темелко на својот фејсбук профил објави фотографии од новото соларно бродче кое ќе служи за запознавање на убавините на Преспанското езеро.

Тој на профилот напиша:

„Денес пристигна во општина Пустец, „Соларно бродче“ од проектот „Green Boat“, од програмата ИПА на Европската Унија. Ќе служи за запознавање на убавините на Преспанското езеро“

Screenshot_2

10372177_10205319333245671_3265077974992590875_n

10845908_10205319332925663_2471999840332928929_n

10846234_10205319331725633_7488031012992902760_n

10846360_10205319331685632_303374352388841398_n

Најчитани вести