Македонија,Крими хроника

ФОТО: Сообраќајка кај Мавровка

ФОТО: Сообраќајка кај Мавровка
Во сообраќајка кај Бигорски манастир тешко повредени мајка и близнаци

Сообраќајка предмалку се случи кај Трговскиот Центар Мавровка. На раскрсницата меѓу улиците „Крсте Петков Мисирков“ и „Гоце Делчев“, се судриле автомобил „мерцедес“ со скопски регистерски ознаки и „фиат добло“ со гостиварски таблички.

За среќа, во несреќата повредени нема. Не се знае колкава е причинетата материјална штета.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

mavovka

ФОТО: Република