Македонија,Крими хроника

ФОТО: Сообраќајка на раскрсница во Лисиче

ФОТО: Сообраќајка на раскрсница во Лисиче

Сообраќајна несреќа се случила утрово на раскрсница во Лисиче, јавува ТВ Нова.

Засега нема детални информации, а од она што може да се види еден автомобил се превртел откако се судриле Киа и Ауди во близина на перална за автомобили.

1soo

Не е познато дали има жртви или повредени во сообраќајната несреќа.