петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Сообраќајка во Автокоманда, автомобил превртен на покрив (ФОТО)

Тешка сообраќајка се случила во Автокоманда во близина на надвозникот, кај средното училиште АСУЦ.

13695916_10209220316452215_1495518764_n

Поврзани вести

Тешка сообраќајка се случи утринава во населбата Автокоманда, во близина на надвозникот, кај средното училиште АСУЦ.

Според првичните информации  автомобил „пежо 206“ со скопски регистарскии ознаки, управуван од И.В. ја пробил заштитната ограда на надвозникот, излетал и се превртел на покрив на булеварот Александар Македонски под надвозникот.

Засега нема информации за карактерот на повредите на возачот кој бил сам во автомобилот. Од МВР информираат дека тој бил пренесен со возило на итна медицинска помош во Ургентниот центар.

13652865_10209220316412214_336038936_n

13689745_10209220316812224_1939337351_n

soobrakajka-avtokomanda-2
soo

Најчитани вести