Македонија

Фото: Сообраќајка кај Влада

Фото: Сообраќајка кај Влада

„Ситроен ксара“ и „Пежо 206“ се судрија на крстосницата меѓу мостот „Гоце Делчев“ и македонската Влада.

Во сообраќајната несреќа нема повредени лица, а причинета е само материјална штета.

soobrakjajka-mos1-500

soobrakjajka-most500

Фото: „Република“