Македонија,Крими хроника

ФОТО: Сообраќајка на Илинденска

ФОТО: Сообраќајка на Илинденска

Сообраќајна несреќа се случила изутринава на Илинденска во близина на средното училиште Орце Николов.

aa

До несреќата дошло кога автомобилот од марката „Хонда цивик“ излетало од патот и удрило во оградата која ги дели спротивните ленти на булеварот.

aaa

 

1a

 

1aa