Македонија,Крими хроника

Фото: Сообраќајка во Автокоманда

Фото: Сообраќајка во Автокоманда

Тешка сообраќајка се случи синоќа во скопската населба Автокоманда, наспроти фабриката „Алкалоид“.

Автомобилот најверојатно се превртел поради неприлагодена брзина.

Засега не е познато дали во несреќата има повредени или починати лица.