четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Сообраќајка во Ѓорче

soob_gjorchje (1)

Последни вести

Сообраќајна несреќа вечерва се случи во населбата Ѓорче Петров 2, на излезот од Скопје, пред бензинската пумпа на Макпетрол.

soob_gjorchje (2)

Во несреќата дошло до судир помеѓу две патнички моторни возила, „опел вектра“ со гостиварски регистраски таблички и „БМВ“.

soob

Полицијата врши увид на местото на настанот.

Најчитани вести