четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

ФОТО: Сообраќајка во Кисела Вода

sudar

Последни вести

Сообраќајна несреќа се случила утринава околу осум часот на булеварот Крушевска Република, на раскрсницата кај полициската станица Кисела Вода.

Во несреќата учествувале патничко моторно возило и комбе. За среќа повредени нема, приченета е само материјална штета. Но, судирот предизвика хаос во сообраќајот во овој дел на Скопје, кој и така е „тесно грло“.

И денеска густата магла и замрзнатиот коловоз предизвикаа отежнување на сообраќајот.

Најчитани вести