Македонија,Крими хроника

Фото: Сообраќајна несреќа кај Росоман, три лица повредени

Фото: Сообраќајна несреќа кај Росоман, три лица повредени

Денеска околу 15 часот се случила сообраќајна несреќа кај Росоман во која учествувале две возила.

Едниот автомобил се превртел, а 3 лица се повредени со полесни телесни повреди, од кој едниот е префрлен во велешката болница.

Сеуште не се познати причините за несреќата, а полицијата ќе поднесе соодветни кривични пријави.

10726207_10152786350872490_1836690101_n-720x340

Фото: Шеталиште