Магазин

ФОТО: Совршени капути за есенските денови

ФОТО: Совршени капути за есенските денови

Оваа боја и понатаму останува една од клучните бои на есента и е совршена, неутрална нијанса која може на вашиот комплетен аутфит да му пружи скапоцен ефект.

Капутот во камел боја е неутрален, класика која трае и модел кој ја истакнува секоја фигура и секој стил…тој дефинитвно е клучно парче облека соодветен за сечиј гардеробер во текот на есента.

Оваа есен се враќа во отмената нијанса, со ремен, но оставајќи доволно простор како да е телепортиран од осумдесетите, со обли и нагласени линии на рамената.

kapu6

kaput1

kaput2

kaput3

kaput4

 

kaput7

kaput5

kaput8