недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Фото: Спасов денеска во Чешиново-Облешево

dime-spasov-intervju-3

Последни вести

По обилните врнежи од дожд кои ја зафатија територија на Република Македонија и предизвиканите поплави во одредени региони, министерот за труд и социјална политика, денеска е во посета на општината Чешиново-Облешево.

Во моментов министерот Спасов, заедно со градоначалникот Костадин Личков, се на терен каде се прави увид за настанатата штета.

IMG_2787

IMG_2807

IMG_2813

Најчитани вести