понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Спортскиот центар на Пандев што се гради

pandev

Поврзани вести

Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев, започна со изградбата на најавениот Спортски фудбалски комплекс во својата родна Струмица.

pandev-2

Центарот според идејното решение треба да содржи зграда со сместувачки апартмани, базенти, теретани сауни и фитнес центар. Комплексот ке има и фудбалски терен на вештачка трева со трибински простор од 400 седишта,пишува Курир.

Идејното решение на македонскиот интернационалец е направено според италијанските стандарди за изградба на вакви фудбалски комплекси, кои треба да служат за подготвителниот период на фудбалерите, како и за одигрување на официјални фудбалски натпревари.

pandev-3

Пандев моментално заедно со своето семејството е во Струмица од каде ги следи активностите околу почетокот на изградбата на овој спортски објект, кој ќе биде веднаш до Спортската сала „Парк“ во Струмица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести