среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Средба Груевски-Ринкевицс во Охрид

sredba

Последни вести

Во еднодневна официјална посета на Република Македонија денеска престојува министерот за надворешни работи на Република Латвија Едгарс Ринкевицс.

Шефот на латвиската дипломатија веќе оствари средба со премиерот Никола Груевски во Вилата Охрид, а имаше и тет-а-тет средба со наговиот македонски колега Никола Попоски. Во текот на денот, Ринкиевицс ќе се сретне и со шефот на државата Ѓорге Иванов во Вилата „Билјана“ во Охрид.

sredba-1

sredba-2

sredba-3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести