петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ФОТО: Српски министер се давеше во жива кал

1

Поврзани вести

Српскиот министер за вонредни ситуации Велја Илиќ потонал во жива кал, за време на посетата на рудникот Столице.

Го спасиле работниците во рудникот и луѓето кои се нашле во негова близина.

2

-Незгодно чувство. Што повеќе мрдав се повеќе тонев. Да не беа тие луѓе да помогнат кој знае што ќе се случеше, изјавил Илиќ за спрските медиуми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести