вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 33

ФОТО: Српскиот претседател во опуштено издание

1526050-528092-nikolic-pakistan-blace-selo-slavi-sljivu-foto-fejsbuk-ff

Поврзани вести

Пакистанската Амбасада во Србија вчера на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави фотографија од манифестацијата „Село слави шљиву“ во селото Гргура, општина Блаце на која српскиот претседател Томислав Николиќ може да се види во опуштено издание.

На фотографијата се прегрнати амбасадорот на Пакистан, Ариф Махмуд, претседателот на Србија, Томислав Николиќ и фолк пејачот Милан Топаловиќ Топалко.

Манифестацијата беше одржана во средината на септември, но фотографијата беше објавена вчера.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести