петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Фото: Стаклото не е за секаде, бизарен нов хотел во Берлин

ljudi-u-wc-foto-drustvene-mreze-1408629978-554619

Последни вести

Нов модерен хотел во Берлин го привлекува се повеќе вниманието отколку што е планирано, бидејќи сите луѓе кои поминуваат покрај улицата можат да ги видат посетителите кои го користат тоалетот во ресторанот. Наместо ѕид, архитектот поставил проѕирно стакло.

Се претпоставува дека дизајнерот на „25hours Hotel Bikini Berlina“ едноставно заборавил дека не може да го употреби истото стакло со кое го дизајнирал ресторанот и како ѕид за во тоалетот.

Глетката на која налетуваат поминувачите не престанува да ги изненадува, а за возврат тие веднаш виделе прилика и „сликале“ неколку фотографии кои се најдоа на социјалните мрежи.

ljudi-u-wc-foto-drustvene-mreze-1408629978-554621

ljudi-u-wc-foto-drustvene-mreze-1408629978-554623

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести