вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

ФОТО: Стартуваше триесетиот охридскиот пливачки маратон

ohridski-maraton2

Последни вести

Триесетиот Охридски пливачки маратон започна денеска точно на пладне од Свети Наум.

Девет пливачи во машка и исто толку во женска категорија ја започнаа битката за освојување на тронот.

Стартот на трката во 12 часот го означи градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески, кој претходно на сите маратонци им посака среќен натпреварувачки ден, мирна вода и освојување на најдобар резултат.

Се очекува околу 17 часот да пристигнат и првите пливачи на целта на Градското пристаниште.

maraton_30_4009

maraton_30_4008

 

Најчитани вести